گل محمدی1

به گزارش مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوار ؛ اولین محصول گل محمدی از باغات جدیدالحداث شهرستان در نیمه دوم اردیبهشت ماه برداشت شد و جهت فرآوری به کارگاه صنعتی پاد حمل گردید.

لیلا جعفری افزود: گل محمدی با نام علمی Rosa damascene از مهمترین انواع گل های رز در دنیا و از مشهورترین گیاهان دارویی در تاریخ باغبانی است. این گل درختچه ایست دارای شاخه های گل دهنده تیغ دار و برگهای مرکب که شامل 3 تا 5 برگچه متقابل می باشد. گلها به شکل صورتی خوشرنگ با 32 گلبرگ مشابه در اوایل اردیبهشت تا اوایل تیرماه بر روی درختچه ها ظاهر می شوند.

رایج ترین روش تکثیر این گیاه از طریق قلمه ریشه دار می باشد که پس از آماده سازی زمین به فاصله 2*4 کشت می گردد. از گل محمدی بیشتر برای تهیه گلاب و اسانس استفاده می گردد.

وی در ادامه گفت: گل محمدی گیاهی مقاوم بوده و اکثر شرایط آب و هوایی را تحمل می کند و با توجه به میزان بارندگی کم و همچنین امکان کاشت آن در اراضی درجه 2 و3 می تواند جایگزین مناسبی نسبت به گونه های پرآب باشد.

وی خاطرنشان نمود: با توجه به اینکه کاشت این گونه در دوسال اخیر در شهرستان شروع گردیده ما امیدواریم با توسعه آن بتوانیم در مدیریت آب و اقتصاد شهرستان گامی مؤثر برداریم.

گل محمدی 2گل محمدی3

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد